W kolejnym tygodniu zajęć, dzieci spotkały się z dr inż. Małgorzatą Ciosmak (Katedra Zrównoważonego Transportu i Źródeł Napędu), która przybliżyła im tajemnice świata wody ("Woda - substancja tajemnicza").
Mgr inż. Karolina Głogowska, na zajęciach "Odlewnie rotacyjne, czyli jak zrobić kostkę z tworzywa polimerowego", przedstawiła laboratorium Katedry Technologii i Przetwórstwa Tworzyw Polimerowych, w którym to dzieci mogły wykonać swoje pamiątkowe polluby, zgrzać folię czy wykonać wspomnianą w tytule lecji kostkę z tworzywa polimerowego.
Dr inż. Łukasz Kłoda z Katedry Mechaniki Stosowanej, w ramach zajęć "Wieża z drewnianych klocków - analiza środków ciężkości i tarcia pomiędzy powierzchniami", wciągną dzieciaki w rywalizację na zbudowanie najwyższej wieży z kolcków Jenga. Zabawa była przednia!
PS W naszych spotkaniach aspekt naukowy stanowi podstawę każdej lekcji, ale ważna jest tu także atmosfera i budujące się relacje. Dzięki cudownym wolontariuszom przechwycona została informacja o urodzinach dwójki rodzeństwa- było odśpiewane happy birthday, był tort ze świeczkami i prezenty, było zaskoczenie i radość!
Agnieszko, Marku - wielkie niebiesko-żółte serce dla Was za pyyyyszny tort!
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17